CM ZUŠ Veselí nad Moravou

Vítejte na oficiálním webu cimbálové muziky při ZUŠ Veselí nad Moravou

,,Něco o CM"

Vznik a zatím krátkodobá historie


     Cimbálová muzika při ZUŠ ve Veselí nad Moravou byla založena asi před třemi lety. Tehdy tato CM měla poněkud slabší obsazení. Hrálo se bez basy, bez cimbálu a dalších dnes již nepostradatelných nástrojů.

     V roce 2008 se tato CM představila poprvé i s cimbálem v Dubňanech, kde hrál již v té době poměrně zkušený Jan Minks, který vnesl do cimbálové muziky jistotu a jiskru. Ve stejné době přišel Martin Hájek, který výborně zastává druhý hlas. Basy se ujal Tomáš Tomčala. Ve stejném obsazení se cimbálová muzika při ZUŠ Veselí nad Mor. představila také na několika koncertech ZUŠ.

     Poté přišel útlum až do ledna  roku 2009. Hru na cimbál převzala Kateřina Trávníčková. Zároveň s ní přišla do CM také její sestra Bětka Trávníčková hrající na flétnu (v současné době hraje i ta nejdůležitější sóla – Le grand Blond). O něco později již byly v CM další posily – Eliška Studénková a Darina Hladká, tyto dvě houslistky výrazně podporují první hlas. V polovině února posílil CM Pavel Studénka, který vyplňuje písně a skladby svou hrou na klarinet.

     V této sestavě se cimbáová muzika při ZUŠ Veselí n. Mor. přihlásila do soutěže cimbálových muzik při ZUŠ. V okresním kole CM při ZUŠ Veselí n. Mor. podala zatím nejlepší výkon a spolu s CM Velká nad Veličkou postoupila do krajského kola, které proběhlo v Břeclavi. V Břeclavi už mohla tato začínající cimbálová muzika jen překvapit. Stalo se tak a tato cimbálová muzika postoupila opět s CM Velká nad Veličkou a také s CM Mikulov do celostátního kola.

    Dne 1.5.2009 proběhlo celostátní kolo soutěže cimbálových muzik při ZUŠ. Dopoledne byla zahájena první kategorie. Odpoledne pak kategorie druhá, v níž soutěžila také naše cimbálová muzika.
    Jelikož v této sestavě CM při ZUŠ Veselí nad Moravou hraje asi od prosince roku 2008, bylo velkým úspěchem, že se probojovala až tak daleko. Ve velké konkurenci jsme obsadili třetí místo společně s CM Mikulov a CM Opava. Na diplom se můžete podívat ZDE.

     Tato soutěž všechny členy ,,stmelila“, a tak vznikl výborný kolektiv. Většinu písní a skladeb píše a upravuje MgA. Miroslav Kolacia, který spolupracuje např.  s VUS Ondráš. Tímto bych mu chtěl poděkovat za celou naši CM, že má s námi tolik trpělivosti.

     Současné obsazení:  Tomáš Ondrašík, Martin Hájek, Anna Grombířová, Jakub Konečný, Marek Tyllich, Jana Doležalová, Milan Hulín, Katrin Jongepierová, Alžběta Trávničková, Jan Sekula, Marie Pavlicová, Filip Gajda

                                          Tomáš Ondrašík                   

 
Reklama: Hokej - Online hry - Vychutnej si pocit vítězství! © 2009-2011 www.cmveseli.wgz.cz | Desing by webgarden.cz | © Všechna práva vyhrazena. Admin by Tom